שירותי בריאות הנפש

מגן לחולה – גם בבריאות הנפש

מחלקת בריאות הנפש ב"מגן לחולה" בראשות הרב שלמה ריין, פועלת בעיקר בייעוץ והכוונה בכל הנוגע לבעיות שאינן קשורות בבריאות הגוף, ושנוגעות לקשת הרחבה של הפגיעות הנפשיות.

אנחנו יודעים היום שאירועים שהתרחשו בעבר הרחוק וגם בהווה משפיעים ישירות על הנפש. אירועים שהתקבלו כטראומטיים עלולים לפתח הפרעה או חסימה נפשית, שלפעמים רק עין חדה יכולה לזהות. אנשים פונים למוקד של האגודה, לרב בני פישר, או ישירות לרב שלמה ריין. הרב ריין, בזכות תפקידיו השונים וניסיונו, מכוון את "החולים" לאנשי מקצוע רלוונטיים שהוא בדק ומכיר בעצמו, מישראל ומחו"ל, ומספק להם שירות של ליווי, תמיכה ומעקב לאורך הטיפול, בייעוץ רפואי ובביקורי בית.

ניסיון רב שנים

הרב שלמה ריין הוא אדם שפועל הרבה מאוד למען החברה, וממלא תפקידים חברתיים רבים ומגוונים. הוא החל את דרכו כיועץ חינוכי עם תואר שני בחינוך, והמשיך כיועץ בארגונים חברתיים שונים, קטנים וגדולים יותר. אחרי שהתחיל את עבודתו במחלקת בריאות הנפש, הוא נהיה חבר בוועדת הרבנים של הרווחה, וועדה משפיעה מאוד בציבור החרדי והדתי. מחלקת בריאות הנפש מנוהלת על-ידי ידיים טובות ומנוסות, ומספקת שירות הכרחי לציבור.

השאיפה שלנו

מחלקת בריאות הנפש מבצעת עבודת קודש חיונית לקהילה, ונותנת מענה לבעיות שלעיתים מעדיפים להסתיר. אצלנו הכול פתוח, ואין בעיה שלא מטפלים בה. הדיסקרטיות מוחלטת והקשר הוא אנושי למדי – כאן חולים אינם שם מתוך רשימה ארוכה, אלא מקבלים יחס חם ואישי ומענה ישיר לכל בעיה. אנו שואפים לפתח את מחלקת בריאות הנפש, על מנת לעזור ליותר ויותר אנשים שזקוקים לנו, החל בריבוי כוח אדם ופיתוח המרכזייה. אתם כבר יודעים שבלעדיכם זה לא יכול לקרות…

דילוג לתוכן