בעיצומם של ימי הקורונה, מצא לנכון הרב בנימין פישר – יו"ר ארגון 'מגן לחולה', לבקר בבית החולים 'אסותא אשדוד'. במהלך הביקור שהוגדר כסיור עבודה במהלכו נחשף הרב פישר לשירותי ומערכי בית החולים, העלה האורח על נס את הגישה הייחודית המניעה את צוות 'אסותא' ואמר כי "אני מופתע מהרוח ומהגישה שמניעה את הרופאים העובדים במקום. ניכר שהצוות חדור תחושת שליחות, והוא מבקש לספק לכל מטופל רפואה איכותית ומתקדמת אך בלי להתפשר על היחס והשירות. זו ללא ספק רוח אחרת ברפואה".

במהלך הביקור נפגש הרב פישר עם מנכ"ל בית החולים, מר ארז בירנבוים, שהצביע על השירותים המובילים ב'אסותא אשדוד' וסקר את תוכניות ההתרחבות של בית החולים. הרב פישר, מצידו, הצביע על התחומים שבהם ניכר חוסר בתחום הרפואה בישראל, והציע לבית החולים להתמקד דווקא בשירותים אלו.

בהמשך נפגש הרב פישר עם בכירי המערכים השונים בבית החולים, ובהם מח' העיניים, הלב, כירורגיה, רדיותרפיה, אונקולוגיה, אורטופדיה, נוירולוגיה, נפרולוגיה, וערך סיור בחלק מהמחלקות כשהוא מתרשם מהמיכשור המתקדם, העיצוב החדשני, אך בעיקר מרמת המקצוענות הגבוהה של הצוות הרפואי ולא פחות מכך – מהיחס לו זוכים המטופלים, שנהנים, כהגדרתו, מ"שירות אישי ופרטי בבית חולים ציבורי".

בסיום הביקור אמר: "ביקרתי בבית החולים מיד עם הקמתו, ואני מופתע לגלות שנעשתה כברת דרך מרשימה עם תוספת של שירותים, בהם מחלקת הרדיותרפיה, הנוירולוגיה ועוד. למרות זאת, תחושת הרעננות והחדשנות שהניעה את צוות 'אסותא' לא נעלמה. אני מזהה את האנרגיות החיוביות הן של המנכ"ל והן של הצוות הרפואי שכל אחד בתחומו עושה הכל למען המטרה ולמען הצלחתו של בית החולים, ובעצם למען המטופל. אין לי ספק, כי בית החולים הצעיר שהוקם לאחר 40 שנה שבהן לא הוקם בי"ח חדש בישראל, עוד יגיע רחוק ושמו של בית החולים ילך לפניו כמרכז רפואי מוביל מהשורה הראשונה".